Bu telefonları yeniden kullanılabilir hale getirelim!
Yealink T29G, T46G ve T48G modellerinin 3CX”ten kaldırılmasından etkilenen mevcut bir kullanıcı mısınız? Bu Yealink IP Telefon modellerini 3CX aracılığıyla bir kez daha güvenli bir şekilde sağlamanıza izin verecek yeni bir özel üretici yazılımı yayınlandı.

İlk olarak bu telefon modelleri neden kaldırıldı?
Güncelleme v.5 ile SIP Telefonu sağlamanın güvenlik nedeni ile 3cxden kaldirmisti. D(HE)ater saldırısına yol açabilecek DHE şifrelerini devre dışı bırakmak zorunda kalmislardi. Ne yazık ki, Yealink modelleri T29G, T46G ve T48G dahil olmak üzere kullanım ömrünün sonundaki bazı IP telefon modelleri, daha yeni güvenlik gereksinimlerini karşılayamadı ve bu telefonlar EOL olduğu için yeni ürün yazılımı mevcut değildi. Bu nedenle, bu modeller artık provision olamamaya baslamisti.

İyi haber: Bunu nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır
Bunun kullanıcılar ve Yealink müşterileri üzerindeki büyük etkisini kabul ediyorlar. Yealink ile yapılan görüşmelerin ardından Yealink, bu Yealink telefonların 3CX ile bir kez daha güvenli bir şekilde sağlanmasını sağlayan özel bir ürün yazılımı sürümü yayınladı.

Yealink – Firmware’i yükseltin

Modeliniz için en son üretici yazılımını indirin:
Yealink T29G – 46.83.0.136
Yealink T46G – 28.83.0.136
Yealink T48G – 35.83.0.136
Telefon üretici yazılımını web arayüzü aracılığıyla yükseltin. Üretici yazılımınızı manuel olarak yükseltmek için bu kılavuzu izleyin.
Telefon şimdi yeniden başlatılabilir ve yeniden hazır hale gelir.
Yapılandırılmamış telefonlar – Güncelleme U6’ya kadar bekleyin
Güncelleme 6 ile Yealink T29G, T46G ve T48G modelleri bir kez daha desteklenecek! Bu, onları doğrudan Web İstemcisi / Yönetim Konsolu aracılığıyla yapılandırabileceğiniz anlamına gelir.

Ancak telefonların tekrar listelenmesi için Güncelleme 6’ya kadar beklemeniz gerekecek.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.