1-Greenhorn
Greenhorn başarımını kazanmak için oyunda toplam 15.000G kazanmanız gerekiyor. Yeni başlayanlar için bir başarım olduğu için çok zorlamayacağını düşünüyorum, balık tutularak, görev yaparak ve tarım yapılarak en fazla 1 yıl içerisinde yapılabilir.
2-Cowpoke
Cowpoke başarımını kazanmak için oyunda toplam 50.000G kazanmanız gerekiyor. Bu başarımı da tarım yaparak, balık tutarak ve görev yaparak 1 yıl içerisinde yapabilirsiniz.
3-Fisherman
Fisherman başarımını kazanmak için 10 farklı balık türü yakalamanız gerekiyor. Bu başarımı en fazla 1 yıl içerisinde farklı mevsimlerde ve farklı konumlarda balık tutarak yapabilirsiniz.
4-Mother Catch
Mother Catch başarımını kazanmak için oyunda 100 tane balık tutmanız gerekiyor. Bu başarımı günlük 10 balık tutarak en fazla 1 ay içerisinde yapabilirsiniz.
5-Moving Up
Moving Up başarımını kazanmak için evinizi yükseltmeniz gerekiyor. Robin’e gidip 10.000G ve 450 odun karşılığında evinizi yükseltebilirsiniz. 10.000G Tarım ve görevler ile kasabilirsiniz, odunu da bahçenizden toplayabilirsiniz.
6-Treasure Trove
Treasure Trove başarımını kazanmak için müzeye 40 farklı eser bağışlamanız gerekiyor. Eserleri sudaki hazinelerden, yerdeki hareket eden solucanlardan ve madenden bulabilirsiniz.
7-The Bottom
The Bottom başarımını kazanmak için madenin en alt katına ulaşmanız gerekiyor. Bu başarımı en kolay yoldan bombalar ile yapabilirsiniz.
8-Homesteader
Homesteader başarımını kazanmak için toplam 250.000G kazanmanız gerekiyor. Bu parayı balık ve görevlerle kazanmanız biraz zor o yüzden tarım yöntemiyle yapmanızı tavsiye ederim, hatta fıçılarınız varsa meyvelerinizi şarap yaparak satarsanız çok daha hızlı bir şekilde bu parayı kazanabilirsiniz.
9-A New Friend
A New Friend başarımını kazanmak için birisiyle 5 kalp düzeyine ulaşmanız lazım. Bunu kolay bir yoldan yapmak için de doğum gününde ona hediye verin, normal bir zamanda da verebilirsiniz, sevip sevmedikleri eşyalara dikkat edin.
10-Ol’ Mariner
Ol’ Mariner başarımını kazanmak için 24 farklı balık tutmanız gerekiyor. Fisherman başarımında dediğim gibi farklı mevsim ve konumlarda balık tutarak bu başarımı yapabilirsiniz.
11-Singular Talent
Singular Talent başarımını kazanmak için bir yetenek grubunda 10 seviye olmanız gerekiyor. 10 Seviye olmak için o seçtiğiniz yetenek grubunu daha fazla yapmamız gerekiyor diyebiliriz.
12-D.I.Y.
D.I.Y. başarımını yapmak için 15 farklı eşya üretmeniz gerekiyor. Eşyaları kasıp sonrasında üretin, bu başarımda verilebilecek pek bir tüyo yok.
13-Monoculture
Monoculture başarımı için seçtiğiniz bir ekinden 300 tane göndermeniz (satmanız) gerekiyor. Eğer seranız var ise bu başarımı çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Öncelikle seçtiğiniz bir mevsimden seçtiğin bir ekinden 300 tane alıyorsunuz ve seraya ekiyorsunuz, sonrasında tekrar tekrar ekip biçin.
14-Best Friends
Best Friends başarımını kazanmak için seçtiğiniz bir kişi ile 10 kalp seviyesinde ilişkiye ulaşmanız gerekiyor. A New Friend başarımı için verdiğim tüyolar bu başarımda da geçerli.
15-Gofer
Gofer başarımı için 15 tane yardım aranıyor görevi yapmanız gerekiyor. Kasabanın ortasındaki panodan 15 tane yapmanız gerekiyor, gelen görevleri kolay zor demeden yapmaya çalışın.
16-Millionaire
Millionaire başarımını kazanmak için toplam 1.000.000G kazanmanız gerekiyor. Bu başarımı en kolay yoldan şaraplar ile yapabilirsiniz. Hatta kileri açtıysanız bu başarımı 1-1.5 sene içerisinde başka gelir kaynakları ile yapabilirsiniz.
17-Cliques
Cliques başarımını kazanmak için 4 kişi ile 5 kalp düzeyinde ilişkiye sahip olmanız gerek. A New Friend başarımında verdiğim örnekleri 4 ayrı kişi için yapmanız lazım.
18-Living Large
Living Large başarımını kazanmak için evinizi en yüksek seviyeye çıkartmanız gerekiyor. Bu başarım için sırasıyla 1.Seviye için 10.000G ve 450 odun, 2.Seviye için 50.000G ve 150 Kereste, 3.Seviye için de 100.000G gerekiyor.
19-Local Legend
Local Legend başarımını kazanmak için Halk Evi’ni yenilemeniz gerekiyor. Ben bu başarımı çok geç yaptım yani çok geç yeniledim, size tavsiyem tek mevsimde o mevsime özel toplayabildiğiniz her şeyi toplayın yoksa bir yıl kadar bekliyorsunuz ve o yıl da toplamazsanız bu süre uzuyor.
20-Networking
Networking başarımını kazanmak için 10 kişi ile 5 kalp ilişki düzeyiniz olması gerekiyor. A New Friend başarımında yazdığım gibi buna da aynısını yapın.
21-Artisan
Artisan başarımını kazanmak için 30 farklı eşya üretmeniz gerekiyor. D.I.Y. başarımında söylediklerimin aynısı bu başarım için de geçerli.
22-Popular
Popular başarımını kazanmak için 20 kişiyle 5 kalp düzeyinde ilişkiniz olması gerekiyor. A New Friend başarımında yazdığım gibi yapmanız gerekiyor.
23-Cook
Cook başarımını kazanmak için 10 farklı yemek yapmanız gerekiyor. Tarif için gereken malzemeleri topladıktan sonra 10 farklı tarif seçip yapmanız gerekiyor, eğer 10 farklı tarifiniz yoksa televizyondan yemek kanalı izleyin veya insanlarla ilişkinizi arttırın ki size tarif göndersinler.
24-The Beloved Farmer
The Beloved Farmer başarımı için 8 kişi ile 10 kalp ilişki düzeyine sahip olmanız gerekiyor. A New Friend başarımında yazdıklarımın aynısını yapmanız gerekiyor.
25-Master Of The Five Ways
Master Of The Five Ways başarımını kazanmak için bütün yetenek gruplarında 10 seviye olmanız gerekiyor. Singular Talent başarımında yazdığım şekilde bütün yetenek gruplarına yapmanız gerekiyor.
26-A Big Help
A Big Help başarımını kazanmak için 40 tane yardım aranıyor görevi yapmanız gerekli. Gofer da yazdığım şekilde yapmanız gerekli.
27-Sous Chef
Sous Chef başarımı için 25 farklı yemek yapmanız gerekli. Cook başarımında yazdığım gibi yapmanız gerekiyor.
28-A Complete Collection
A Complete Collection başarımını kazanmak için müze koleksiyonunu bitirmeniz gerekiyor. Bu başarım biraz zaman istiyor çünkü eserler genellikle tesadüfen çıkıyor. Verebileceğim tüyo yolda gördüğünüz solucanları geçmemeniz.
29-Joja Co. Member Of The Year
Joja Co. Member Of The Year başarımını kazanmak için Joja’daki tüm topluluk avantajlarını satın almanız gerekiyor. Verebileceğim pek bir tavsiye yok çünkü bu başarım için para gerekiyor ve en etkili para kazanma yolu benim için şarap.
30-Full Shipment
Full Shipment başarımını kazanmak için oyundaki satılabilen her şeyi sandığa koyup satmanız (göndermeniz) gerekiyor. Bu başarım için ayrı bir sayfa var oradaki her şeyi sandığa koyup satmanız gerekli ve bu zaman isteyen bir şey. Zaten sattığınız (gönderdiğiniz) eşyaları envanter kısmından görebilirsiniz.
31-Master Angler
Master Angler başarımını kazanmak için oyundaki her balığı yakalamanız gerekiyor. Bu başarımı kendi başınıza yapmak biraz zor o yüzden internetten balıkların konumlarını ve çıktıkları mevsimleri öğrenip yardım alın.
32-Polyculture
Polyculture başarımını almak için her ekinden 15 tane satmanız (göndermeniz) gerekiyor. Bu başarımı da sera yöntemiyle önce depolayıp sonra ekerek yapabilirsiniz.
33-Protector Of The Valley
Protector Of The Valley başarımını almak için Maceracılar Loncası’ndaki panodaki bütün yaratık kesme görevlerini yapmanız gerekiyor. Bu başarım da biraz zaman alan bir başarım, yaratıkların daha çok çıktığı katları araştırırsanız sizin yararınıza olur.
34-Mystery Of The Stardrops
Mystery Of The Stardrops başarımını kazanmak için bütün Yıldızkaydı’ları bulmanız gerekiyor. Konumları internette var, bunları bulduğunuzda sadece başarım gelmiş olmaz karakteriniz de gelişmiş olur. O yüzden kesinlikle yapın.
35-Gourmet Chef
Gourmet Chef başarımı için oyundaki bütün yemekleri yapmanız gerekiyor. Bütün malzemeleri toplayın ve daha sonrasında insanlarla ilişkilerinizi geliştirin ki size tarif versinler. Tarifleri bitirdikten sonra hazırsınız. Malzemeleri dolaba koyarsanız envanterinizde olmasına gerek kalmadan yapabilirsiniz.
36-Prairie King
Prairie King başarımı için Çayır Kralı’nın Yolculuğu oyunu bitirmeniz gerekiyor. Bu oyunu Gus’ın salonunda oynayabilirsiniz. Bu başarım hemen yapabileceğiniz bir başarım değil ve çok zor, tekrar tekrar deneyip sonunda yapabilirsiniz. Yaptıktan sonra başarımı ve oyun makinasını alabilirsiniz.
37-Craft Master
Craft Master başarımını kazanmak için oyundaki bütün eşyaları üretmeniz gerekli. Bu başarım da aynı şekilde hızlı şekilde yapılacak bir başarım değil biraz zaman istiyor, size tavsiyem oyunda biraz ilerledikten sonra başlamanız çünkü bazı eşyaların tariflerini açmak için görevler yapmanız gerekiyor o yüzden erken başlamak pek işinize yaramaz.
38-Fector’s Challenge
Fector’s Challenge başarımını kazanmak için Çayır Kralı’nın Yolculuğu’nu hiç ölmeden bitirmeniz gerekli. Bu başarım gerçekten çok zor, Çayır Kralı’nın Yolculukları’nı bitirmek kendi başına bile zorken bunu yapmak gerçekten çok fazla deneme gerektiriyor

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.