Paladins Yeni Oyuncu İçin İpuçları

Paladins hala beta sürecinin başında bir oyun.Ama hernasılsa insanlar bu oyunu CS:go ve benzeri oyunlarla karıştırıldığı için oyuncular nasıl oynanacağını anlayamıyorlar.Oyuna yeni başladıysanız bu ipuçları çok işinize yarayacaktır.Oyun içinde açmanız gereken kartlar ve şampiyonlar açılanana kadar bu rehber çok işinize yarayacaktır.

Paladins TürkPaladins Şampiyonlar Tanıtımı

Hedefler
Çok fazla oyuncu birbiriyle savaşmaktan oyunun amacını unutuyor.Oyunu kazanmanız için gereken çok fazla oyuncu öldürmek değil, hedefi gerçekleştirmek.Eğer Capture and siege modu oynuyorsanız , bölgeyi ele geçirip ortaya çıkan arabaya eşlik etmek size oyun kazandıracaktır.O yüzden oynadığınız modun görevine odaklanın.

Her Zaman Yüksek Zeminde Olun ve Saklanın
Rakiplerinize karşı bu avantajı elde etmeniz sizi en az 2 adım sizi öne geçirir.Oyundaki bir çok şampiyonun alan hasar silahı var.Yüksekte olmanız onların bu etkisinden sizi kurtarır.Bu şekilde onlara karşı atış avantajını kullanabilirsiniz.Açıkta hedef olmayın.

Ele Geçirme noktası Ortaya Çıktığında Çok uzak Olmayın
Ele geçirme noktaları üç noktada rastgele oluşur.Tek kural aynı noktada iki defa oluşmaz.Bunu bilirseniz oluşacak olan noktayı tahmin edip seyahat süresini kısaltabiliriniz ve geç kalmazsınız.

Takım Halinde Kalın
Bu oyunda tek başınıza dolaşmak size hiçbir şey kazandırmadığı gibi takımınızı da bir kişi eksik bırakırsınız.Paladins diğer oyunlar gibi değil.Takım halinde saldırın ve defans yapın.Ne kadar iyi oynarsanız oynayın tek başınıza bu oyunu kazanmanız gibi bir ihtimal yok.O yüzden takım olmayı öğrenin.Yada Paladins oynamayı bırakın.

Şampiyon Seçiminize Dikkat Edin
Oyunda çok fazla şampiyon seçimi yok.Fakat seçtiğiniz şampiyon takımınızın dengesini altüst edebilir.Kendi takımınızın seçimlerine bakın saygı duyun ve buna göre bir şampiyon seçin.Takımınızda hasar göğüsleyebilecek ön hat şampionu mutlaka olsun.Fernando,Barik,Makao,Ruckus ve Buck ön hatta bunlardan birini mutlaka koyun..Bir adet sağlam hasar şampiyonu seçin Casie, Kinessa ,Viktor ve Sha Lin.Destek şampiyon olmazsa olmaz ama birden fazla olması bana kalırsa çok da iyi bir fikir değil Ying , pip ve Mal’damba iyi seçimlerden biri.Ve bence oyunda Flank diye geçen Kanat şampiyonu bana kalırsa 2 adet seçilmesi gerekir.Görevleri düşman takımın arkasına sizmak onalrı delirtmek ve dengelerini bozmak ; Androxus,Buck(Buck’ı öne de koyabilirsiniz.),Evie ve Skye.
Doğru şampiyon seçimi bir takımı ölümcül hale getirir.Bunu asla unutmayın.

Oyun Öncesi Kart Seçiminiz Yapın
Oyuna başlamadan önce her şampiyon için kart seçimlerinizi özelleştirin.Oyuna yeni başladığınızda çok fazla kartınız olamayacağı için çok fazla yapabileceğiniz birşey yok ama bu oyunda kart seçimi ve özellştirmesi çok önemli.Kartlar düşmeye başladıkça her şampiyona her oyun moduna göre ayrı kart özelleştirmesini mutlaka yapın.Doğru kard özelleştirmesini başka bir yazıda ayrıntılı olarak bir rehber halinde açıklayacağım.

Öğe (Item)
Maç öncesi (I) tusuna basarak alabileceğini bir öğe listesi bulunmakta.Buradaki seçiminizi iyi yapın .Tab tuşuna basarak karşı takımı görünteleyin.Ve karşı takımdaki şampiyonlara göre bir öğe satın alın.Karşı takımda Skye var ise mutlaka Illuminate (görünmez düşmanları görme şansınızı yükselten öğe) öğesini alın.

Akıllı Ölüm
Bazen hayatta kalmaya çalışmak yerine ölmek sizi ve takımınızı avantajlı konuma koyabilir.Karşı takıma görünüp sizi kovalarken ölmeniz takımınızı toparlamanıza yardımcı olur.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.