Marketler Zinciri Hofer “Bazı Şubelerini Açamayabilir”

Avusturya’da çalışanlara 3-G kuralı zorunluluğunun geçiş süresinin pazartesi (15-10-2021) günü bittiginden  dolayı, marketler zinciri Hofer personel sıkıntısı çekeceğini ve bu nedenle bazı şubelerinin hizmet veremeyebilecegini duyurdu.

Avusturya’da çalışanların 3-G kanıtı sunma zorunluluğunun geçiş süresi pazartesi günü bitti. 15 Kasım 2021’den itibaren iş yerlerinde 3-G [aşı olmuş, iyileşmiş veya negatif test sonucu] ibraz etmek zorunluluğu istisnasız uygulanmaya başlanıyor. Avusturya’da yaklaşık 1,4 milyon çalışan düzenli olarak korona testi yaptırarak işe gitmek sorunda.

Ülkenin en büyük marketler zincirinden birisi olan Hofer, özellikle kırsal alanlarda test merkezlerinin yetersizliği nedeniyle çalışanlarının zamanında işlerinin başında olamayacağını belirtti.

530 şubesi bulunan Hofer marketler zinciri, 3-G kanıtı olmaksızın personelin çalıştırılamayacağını belirterek, bu durumda hizmet veremeyeceklerini ve en doğrusunun belirli şubelerin kapatılması olduğunu vurguladı.

Şirket yöneticileri, “Tabii ki 530 şubemizin tamamının “geçerli resmi tedbirler” çerçevesinde müşterilerimize açık kalması için her şey yapılacak” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.