Kingdom: Two Crowns’ta kaynakları ve insanlarınızı yönetmek gözünüzü korkutabilir, ancak işte size yardımcı olacak bazı ipuçları.
Kingdom Two Crowns, 2018’de piyasaya sürüldüğünde büyük beğeni toplayan olağanüstü bir 2D strateji kaynak yönetimi oyunu. 2021’de yeni DLC’nin eklenmesiyle, oyuna yeni katılanların ve geri dönenlerin oyunu almak için pek çok nedeni var. İnanılmaz derecede bağımlılık yapıcı döngüsü, onu çok sayıda tekrar değeri olan en iyi bağımsız oyunlardan biri yapar ve çarpıcı sanat tarzı, onu gerçekten büyüleyici bir oyun haline getiriyor.
Kingdom Two Crowns’u öğrenmesi nispeten kolay olsa da, ustalaşması zor bir oyun. Basitleştirilmiş kontrolleri ve aerodinamik oynanışı, kolay bir yolculuktaymışsınız gibi görünmesini sağlar, ancak çok rahat olursanız çabucak bunalıcağınızdan emin olabilirsiniz. Neyse ki gelecekteki krallığınızı genişletmede size büyük ölçüde yardımcı olacak birkaç ipucu ve püf noktası vardır.

8 Ormanı Dikkatlice Kesin

Tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi, Kingdom: Two Crowns’ta da tüm ağaçları kesmek her zaman en iyi fikir değil. Elbette, yapmanız gereken Krallığınızı genişletmek için harika bir yöntem, ancak gelirinizi de büyük ölçüde azaltabilir. Mesela, ağaçlar belirli hayvanların yumurtlamasına izin verir ve esasen avlanma yoluyla bir gelir kaynağı oluşturur. Küçük bir orman parçasını koruyarak, daha önemli hayvanları avlayarak istikrarlı bir gelir akışına sahip olacaksiniz.
Ancak bazı ağaçları mutlaka kesmelisiniz. Birincisi, daha önce de belirtildiği gibi, krallığınızı genişletmek ve çiftlikleri ve diğer para kazandıran işletmeleri dahil etmek istiyorsanız gereklidir. Ağaçları kesmek de size bir seferde birkaç jeton kazandırabilir. Bununla birlikte, ağaçları kesmenizin açık ara en önemli nedeni, tavşan yuvalarının yumurtlaması için açık otlak yapmaktır. Ne kadar açık alan olursa okçuların tavşan avlaması o kadar kolay olur. Mümkün olan en yüksek miktarda para kazanmak için ormanlarınızı dikkatli bir şekilde yönetin.

7 Kış Geliyor

Kingdom: New Lands’te olduğu gibi, ne kadar uzun süre oynarsanız, çeşitli farklı sezonlar yaşayacaksınız. Maceranıza İlkbaharda taze yüzlü bir hükümdar olarak başlayacaksınız ve Kingdom: Two Crowns’ta acımasız bir deneyim olan Kışın amansız gazabını hızla hissedeceksiniz. Kış, mahsulleri öldürerek, çiftçilerinizi fiilen işsiz bırakarak, geyiklerin üremesini ve tavşan inlerini yok ederek gelirinizi büyük ölçüde sınırlar.

Bununla birlikte, bu zor zamanı atlatmanıza yardımcı olabilecek birkaç ipucu var.Kış aylarında para kazanmanın en iyi yollarından biri meyve toplamaktır. Elbette, çok değil, ama dürüst bir iş. Bir diğer yolu da dev domuzu avlamaktır. Bir kez, her kış bir yaban domuzu çalısı belirir. Kısa bir süre yanında durduktan sonra devasa bir yaban domuzu ortaya çıkacak ve sizi avlamaya başlayacak. Son derece ölümcüldür, ancak onu öldürmeyi başarırsanız 30 tam jeton kazanırsınız. Söylemekle yetinelim, Kış geldiğinde nasıl davranırsanız davranın, kesinlikle önceden hazırlandığınızdan emin olmalısınız.

6 Okçular Para Kazanmanın İyi Bir Yolu

İlk başladığınızda kesinlikle hiçbir şeyiniz olmayacak. Para yok, hayran bir halk yok, entrika çevirecek büyük bir şato yok. Neyse ki tebaanıza iş dağıtmaya ve kasanızı doldurmaya başlamanız çok uzun sürmedi. Bununla birlikte, mali durumunuzu hızla büyütmenin bir avuç yolu olsa da, açık ara en iyi yol okçulardır. Yay ve ok tutması için para ödeyerek herkesi okçu yapabilirsiniz. Yaya Sahip olduklarında, ava çıkacaklar.
Okçular hayvanları avlayarak size büyük bir kazanç sağlayabilir. İnşaatçılar ve çiftçiler de iyi bir yatırımdır çünkü sonunda krallığınızın muazzam bir boyuta ulaştığını göreceklerdir. Ancak, ilk başladığınızda okçuluk kolayca en akıllı ve en karlı yatırımdır. Aynı zamanda kalenizi savunmak için de harikadırlar, bu yüzden onları işe almanın hiçbir dezavantajı yoktur.

5 Geceleri Her İki Tarafa da Saldırı Yapılabilir

Kingdom Two Crowns’a ilk başladığınızda çok az şeye sahip olacaksınız. Atmak isteyeceğiniz ilk adım, ardından gelen gece saldırılarının size ulaşıp kaybetmenize neden olmaması için bazı duvarlar inşa etmektir. Bununla birlikte, bir tarafa öncelik vermek, daha güçlü tahkimatlar inşa edebileceğiniz için iyi bir fikir gibi görünse de, aslında Krallığınızın her iki tarafını da desteklemeniz gerekecek. Hoş olmayan bir şok yaşamadan önce, düşmanların her iki taraftan da saldırabileceğini bilmek en iyisidir. Birini savunmasız bırakırsanız, kesinlikle kaybedersiniz.
Her iki tarafı da erkenden korumak zor değil. Sorun, önemli ölçüde genişledikten sonra onları güçlendirmeye devam etmekte yatıyor. Tek başınıza oynamayı seçerseniz, ileri geri koşmak oldukça zor olabileceğinden Krallığınızın her iki tarafını da tutmakta zorlanabilirsiniz. Kingdom Two Crowns’taki asıl zorluk burada yatmaktadır ve stratejinizi nasıl ele alacağınızı düşünmeniz gerekir. Bir tarafta genişlerken diğerinin korunmasını sağlamak, kendinize fazla yük getirmeyeceğiniz için iyi bir stratejidir. Bununla birlikte, bir tarafta hiç genişlemezseniz, hızla taşabilir. Bir sonraki adaya tek parça halinde gittiğinizden emin olmak için iyi bir denge kurmanız gerekecek.

4 Tekneyi Çok Erken İnşa Etmeyin

Kingdom Two Crowns’ta ilerlemek için bir tekne inşa etmeniz ve bir sonraki adaya yelken açmanız gerekiyor. Bununla birlikte, bir tekne inşa etmek kolay bir iş değil, çünkü gemiye binmek için çok para gerekir. Ayrıca, neredeyse her şeyi geride bıraktığınızı ve bir sonraki adada yeniden başlamanız gerektiğini göreceksiniz, bu yüzden ayrıldığınızda doğru zamanın geldiğinden emin olsanız iyi olur. Sonuç olarak, hayati kaynakları yanınızda getirmeyi kaçırabileceğiniz için tekneyi çok hızlı inşa etmek genellikle bir hatadır.

Beklemek, hazır olduğunuzda tekneyi hızlı bir şekilde inşa etmek için gerekli madeni paralara sahip olmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yanınızda getirmek için doğru miktarda insan gücüne sahip olacağınız anlamına gelir. Bir sonraki adaya yanınızda sadece belirli sayıda birim getirebilirsiniz. Ancak, çok hızlı inşa ederseniz, tüm gemiyi doldurmaya bile yetemeyebilirsiniz. Yeterince genişleyene ve büyük bir ordu oluşturana kadar beklemek iyi bir karardır çünkü bu, ikinci adaya vardığınızda daha hazırlıklı olacağınız anlamına gelir. Tekne konusunda sabırlı olmanız geleceğe daha hazırlıklı olmanızı sağlayacaktır.

3 Arkadaşlarizla Oynayin

Eski bir atasözü, arkadaşlarla oynamanın her şeyi daha iyi hale getirdiğini söyler. Kingdom Two Crowns, yalnız oyuncular için çok eğlenceli olsa da, arkadaşlarla oynamak oyunu çok daha iyi hale getiriyor. Topraklarınızın inşasında size yardımcı olacak bir refakatçiye sahip olmak, özellikle de bölgenizi adanın en uzak köşelerine kadar genişlettiğinizde inanılmaz derecede faydalıdır. Aynı anda iki yerde bulunabilmek, düşmanları savuşturmaya çalışırken karşılaşacağınız stres miktarını büyük ölçüde azaltır.
Ek olarak, arkadaşlarla oynamak, oyunun erken safhalarında madeni para bulmak için adanın her iki tarafını da tarayabileceğiniz anlamına gelir. Bu, birimleri tek başınıza yapacağınızdan çok daha hızlı bir şekilde işe alabilmenizi sağlayacaktır. Elbette tek başına oynamanın da avantajları var. Örneğin, Kingdom Two Crowns’ı bu kadar özel kılan dingin atmosferin keyfini daha samimi bir şekilde çıkarabileceksiniz. Ancak, arkadaşlarla her şeyin daha iyi olduğunu söylemenin bu kadar uzun süredir ortalıkta dolaşmasının bir nedeni var. Kingdom Two Crowns, kesinlikle bir arkadaşınızla oynanmalıdır.

2 Paraları Erken Toplayın
Kingdom Two Crowns’daki en değerli kaynağın madeni para olduğunu söylemeye gerek yok. Başarmak istediğiniz her şey size önemli miktarda jeton geri getirecektir ve cüzdanınızın boş olduğunu görmek alışılmadık bir durum değildir. Neyse ki, çok fazla jeton biriktirmenin birçok yolu var. Çiftçilikten ormanlarda dolaşmaya kadar, daha fazla madeni paraya ihtiyacınız varsa, onları almanın yolları vardır. Bunu hızlı bir şekilde yapmanızı sağlamak inanılmaz derecede iyi bir strateji çünkü oyunun geri kalanı için sizi hazırlayacaktır.

Oyunun ilk dakikalarında jeton toplamanın en iyi yolu yakındaki ormanlarda dolaşmaktır. Çok ileri gitmenin bir hata olduğunu düşünebilirsiniz, özellikle de gece çöktüğünde, evinize yakın olsanız da olmasanız da düşmanlar krallığınıza doğru ilerlemeye başlar. Tabii ki, çok ileri gitmeden önce krallığınızda bazı savunmaların hazır olması iyi bir fikirdir, ancak güneş batmaya başlarken bile o kadar az ileri gitmek, almaya değer bir risktir çünkü muhtemelen çok daha fazlasıyla karşılaşacaksınız.

1 Hızlı Genişleyin
Kingdom Two Crowns’ta, krallığınızın tahsis edilen alanda genişlediğini görmek sizin işiniz. Genişletmek, özellikle de diğer dünya güçlerinden gelen sürekli gece saldırılarıyla zor olabilir. Ancak, mümkün olan en kısa sürede genişlemeyi sağlamak harika bir fikirdir. Küçük bir alanda saklanmak veya gün içinde dışarı çıkmaktan korkmak, dikkatli olmazsanız size hızlı bir şekilde ekrandan oyun oynamanızı sağlayacaktır. Ek olarak, çok hızlı bir şekilde genişlemek riskli bir hareket gibi görünse de sonuçta inanılmaz derecede faydalı olacaktır.
Hızla genişlemek size daha fazla jeton kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda Kingdom Two Crowns’ın ne kadar etkileyici görünebileceğini görmenizi sağlar. Hareket halindeyken, tüm minyonlarınız emirlerinizi yerine getirmek için koştururken, Kingdom Two Crowns görsel bir harikadır.Açık ara en iyi piksel sanatı oyunlarından biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Alanı araştırmak ve ağaçların kesilmesini emretmek için ormanın derinliklerine doğru genişlemek, oyunun ne kadar güzel görünebileceğinden dolayı gerçekten heyecan verici bir deneyim.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.