2017′ NİN BEKLENEN OYUNLARI

Bazılarının çıkış tarihleri belliyken bazılarının hala belli değil. Aksiyon sevenler için güzel bir yıl olacağa benziyor.Bu Oyunları sizler için araştırdım ve listeledim.Duyurulduğunda Listeye eklenecek oyunlar için takipte kalın …

2017’ nin Başın da Çıkacak Oyunlar

 • Resident Evil 7 – (PC , PS4 , Xbox One) – 24 Ocak

2014 yılında Konami’nin yayımladığı yeni Silent Hill oyunu için bir demo niteliği taşıyan P.T. mükemmel bir başarı yakalamıştı. Daha sonrasında Hideo Kojima ve Konami’nin yaşadığı ayrılık neticesinde yeni Silent Hill’in yapımına son verildi. Capcom belli ki bunu bir fırsat olarak gördü ve Konami’nin yapamadığını yapmaya koyuldu. İnsanlar artık gerçek bir korku oyunu istiyordu. Üstelik bunu alışık oldukları serilerin yeniden canlandırılması ile istiyordu. Capcom da ‘neden olmasın?’ dedi ve işe koyuldu. Duyurulduğu güne kadar sır gibi saklanan Resident Evil VII hem duyuruldu hem de beraberinde direkt olarak PlayStation 4’te oynanabilen bir demo yayınladı

 • Sniper: Ghost Warrior 3 – (PC, PS4 , Xbox One) – 4 Nisan

 

Duyurduğu 27 Ocak 2017 tarihinin bu sefer arkasında duran CI Games, “Oyun, modern zamanlarda geçecek ve üç grubun çekişmesine sahne olacak.” şeklinde konuştu. Emekli Amerikan deniz piyadesi Jonathan North olarak görev alacağımız oyunda patlak vermesi an meselesi olan Soğuk Savaşı engellemek için Gürcistan topraklarına girip işgalcileri ortadan kaldıracağız. Elbette bu esnada sadece düşmanlarla değil; karanlık bir geçmişe sahip olan hain takım arkadaşlarımızla da uğraşacağız. Oyunda yapacağımız seçimlerle kendi kaderimizi de tayin edeceğiz.

 

 • Yakuza 0 – (PS4) – 24 Ocak

 

SEGA tarafından geliştirilen ve Uzak Doğu mafya dünyasını konu alan yüksek tempolu oyunun yeni bölümüne ait bir video paylaşıldı. Acımasız Uzak Doğu mafyasının kanlı hesaplaşmaları arasında kalan bir kahramanın ve etrafındaki masum insanların hikayesini anlatan Yakuza 0’ ın güzel bir hikayesi olacağı oyuncular tarafından düşünülüyor.

 

 • Constructor HD – (PC , PS4 , Xbox One)

 

Constructor HD, simülasyon oyuncuları tarafından sevilen diğer simülasyon oyunlarına karşı daha iyi grafiklerle öne çıkan bir oyundur. Oyunda kendi şehrinizi kurabilir hayalinizdeki yerleşme planını düzenleyebilirsiniz.

 

 

Yılın Sonraki Aylarına da Aksiyon ile giriyoruz..

 • For Honor – (PC, PS4, Xbox One) – 14 Şubat

İnsanlık tarihini kurgusal bir yapıda ele alan For Honor, bizleri orta çağa yakın bir döneme taşıyor. Birbirlerine tam manası ile düşman 3 kültürün bitmek bilmeyen savaşını konu alan For Honor, Chivalry: Medieval Warfare ve Mount & Blade’in oynanışını seven oyuncuların ilk günden dikkatini çekmeyi başardı.

 • Sniper Elite 4 – (PC, PS4, Xbox One) – 14 Şubat

 

Yıl 1943 konum İtalya. İkinci Dünya Savaşı sırasında İtalya’ya gidiyoruz, adımız Karl Fairburne bir keskin nişancıyız kendimizi italyada yalnız başımıza birbirinden eşsiz görevlerle boğuşurken bulacağız. Oyun süresince, İtalyan direnişçilerini yakından tanıyacağız, İtalyan halkı ile birlikte, zamanın diktatörü olan Benito Mussoline’ye karşı amansız mücadeleler vereceğiz, onu devirmeye çalışacağız.

 

 • Persona 5 – (PS3, PS4) – 14 Şubat

Karakterlerimizin toplumda bir yeri olmadığını belirten Hashino, takımımızın kendilerini isteyerek tehlikeye attıklarını da belirtiyor. ‘Isekai-Navi’yi elde ettikleri an başka dünyalara adımlarını atabilen karakterlerimiz, insanların kalplerindeki şeytani ve kötü niyetleri çalıyorlar ve bununla birlikte Hayali Hırsızlar ‘Phantom Thieves’ oluyorlar. Toplumu baştan şekillendirmek isteyen karakterlerimiz kendilerini tehlikeye atarken, daha önce karşımıza çıkmamış çok daha görkemli bir düşmanın da dikkatini çekecekler.’

 • Horizon Zero Dawn – (PS4) – 28 Şubat

 

 

Doğanın unutulmuş bir medeniyetin harabelerini ele geçirdiği yemyeşil bir post apokaliptik bir dünyada insanlığın direnişi ilkel avcı kabilelerinde devam etmektedir. Yeni yabani hayatta egemenliği, bilinmeyen bir kökene sahip korkusuz mekanik canavarlar olan Makineler tarafından gasp edilmiştir.

 

 

 

 • Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands – (PC, PS4, Xbox One) – 7 Mart

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands değişken hava koşulları , farklı hava koşulları ile bizlere dinamik bir oynanış vaat ediyor.

 

 • Outcast: Second Contact – (PC, PS4, Xbox One) – Mart (günü henüz açıklanmış değil)

Oyunun yenilenen sürümü fransız oyun stüdyosu Appeal tarafından geliştirilecek ve Big Ben interactive tarafından yayınlanacak. Oyunun ana teması yeni keşfedilen bir gezegende araştırma yapan bir grup bilim adamını korumaya çalışmak.

 

Yukarıda listelenen oyunların tarihi belirlenmiş. Umarız ki bu erken çıkacak oyunların Arasına Outlast 2, Half Life 3, Mass Effect: Andromeda gibi Oyunlarda olur…

 

Çıkış Tarihi tam olarak Belirlenmeyen Oyunlar

 

 • Expeditions Viking – (PC)

Yaklaşık 790 AD. Norse savaşçıları küçük bir grup İngiltere kıyılarına inecek. Tarihe isimlerini unutmuş olabilir, ama onların eylemleri yaşıyor. Klan reisi olarak, hırs parti seçimlerine rehberlik RPG Seferler: Viking tabanlı. Tarih sizi nasıl hatırlayacak?

 

 • Battletech – (PC)

BattleTech ve MechWarrior Jordan Weisman, yaratıcısı, geri 20 yıl içinde BİLGİSAYAR tabanlı BattleTech oyunu ilk fırsatta. BATTLETECH BattleTech evreni 3025 döneminde geçen stili kampanya odaklı modern sıra tabanlı savaşlar, PVP multiplayer ve hikaye, Paralı askerler yer alacak.

 

 • Finding Paradise (Platform duyurulmadı)

Bir hikaye ölen bir adamın anıları ile yapay olarak son arzusunu yerine getirmek için geçme iki doktor hakkında almak zorundasın.

 • Get Even – (PC, PS4, Xbox One)

Nefes al…’ …Hatırla. Bir kız. Bir sandalye. Bir bomba. Sadece… ‘…Sakin ol…’ …Sesi takip et. Teller. Kafanın içinde. Hafızanın derinliklerinde. Dur… ‘…Gevşe…’ …Ara. En karanlık anıyı. Zihninin derinliklerinde. Hala bir incelik bulabiliyor musun? Saat işliyor.

Yooka-Laylee – (PC, PS4, Xbox One, WiiU)

Oyun hakkında pek bir açıklama çıkmasada trailerinden anladığımız kadarıyla eskilerin bildiği Ps1’ deki Crash hayranlarının seveceği bir oyuna benziyor. Rango’ yu oynayanlar ve hoşuna gidenler bu oyunu çıkmasını bekleyebilirler.

 • Torment: Tides of Numenera – (PC, PS4, Xbox One)

Torment: Tides of Numenera tüm zamanların oyunlar oynayarak en beğenilen rolü Planescape tematik halefi: Azap, bir. Monte Cook’ un Numenera evrende tek oyunculu, izometrik, hikaye odaklı bir RPG yaşayın. Bir hayatın önemi ne? Cevabını Kendin bul.

 • Tokyo Xanadu – (PC, PSVita)

Tokyo Xanadu, Japonların severek oynadığı bir anime oyunudur. Oyun hakkında düzgün bir bilgi çıkmasada oyun karakter, oynanış  ve içerik bakımından anime sevenler için beklenecek bir  yapıma benziyor.

 

 

 • Tekken 7 – (PC, PS4, Xbox One)

 

Aşk, intikam, gurur. Herkesin savaşmak için bir sebebi vardır. Gücünü Unreal Engine 4’ten alan TEKKEN 7, muhteşem hikayelerle ilerleyen sinematik savaşların yanı sıra arkadaşlarınla ve rakiplerinle yapabileceğin müthiş düellolar da sunuyor.

 • Tales of Berseria – (PC, PS4)

Velvet adında bir genç kadın olarak olarak kendini yeni baştan keşfedeceğin bir yolculuğa çıkıyorsun. Velvet, Tales of BERSARİA’da geçen olayların üç yıl öncesinde korkunç şeyler yaşamış ve bunun ardından nazik ve iyi huylu hali yerini müthiş bir nefret ve öfkeye bırakmış.

 

 

 • Sudden Strike 4 – (PC, PS4)

Sudden Strike 4 bireysel yetenekleri ile sevilen Gerçek Zamanlı Strateji serisi döner, daha büyük savaş bu kez, daha fazla birim, daha iyi grafikler, yeni senaryolar ve efsanevi komutanları!

 

 • Strafe – (PC)

Pixel Titans tarafından geliştirilen STRAFE oldukça ilginç bir FPS oyunu. Yapım rasgele oluşturulan bölümler, düşmanlar, seviyelerle sonsuz tekrarda oynanışı vadediyor. Grafikleriyle dikkat çeken STRAFE, 2017 başlarında PS4 için çıkacak.

 

 • Sea of Thieves – (PC, Xbox One)

Korsan teması üzerine kurulu online tabanlı bu yapımda deniz savaşları yapabilecek, hazine avına katılabilecek, arkadaşlarınızla birlikte keşfedilmemiş rengarenk adaları ziyaret edebileceksiniz.

 

Oyun dünyasının eksikliğini duyduğu korsan temalı oyunlardan olacak Sea of Thieves umarız vaat ettiği bu etkileyici dünyayı oyuna başarılı bir şekilde aktarabilir.

 

 • Outlast 2 – (PC, PS4, Xbox One)

Outlast‘ın geliştiricisi Red Barrels Games, bir gün öncesinde resmi Twitter adresinde “Tomorrow” diyerekten bugünü işaret etmiş ve yeni duyuruya hazır olduklarını dile getirmişlerdi.

Bu yeni duyuru ise Outlast 2‘den başkası olamazdı ve beklediğimiz gibi bu duyuru Outlast 2 olarak karşımıza çıktı. Son dönemlerin en çok tercih edilen korku türü Oyunlarından biri olan ve bağımsız bir oyun olmasına rağmen bütçeli korku oyunları kadar etkili olan Outlast‘ın devam oyununda, geliştiricilerden tek bir mesaj var: “Oyunculara acı çektireceğiz ve Outlast 2 ile inancınızı test edecek ve sizi yapılabilecek en akıllıca şeyin delirrmek olduğu bir yere götüreceğiz

Outlast 2, hem yaş ortalaması olarak olsun, hem korku türü olarak olsun, hem de en önemlisi ise psikolojik açıdan olarak ilk oyuna kıyasla daha derin ve büyük bir yapım ile geliyor.

 

 • Nier: Automata – (PC, PS4)

Kahramanımız Nier, günümüzden uzak bir yılda, dünyayı tehdit eden ölümcül Black Scrawl hastalığına karşı mücadele veriyor. Zira milyarlarca insan tehlike altında olduğu gibi, Nier’in küçük kızı Yonah da bu durum karşısında savunmasız durumda. Böylelikle ilk amacımızın bu küçük kızı korumak olduğunu öğreniyoruz.

 • Mass Effect: Andromeda – (PC, PS4, Xbox One)

Frostbite motoru ile geliştirilen Oyunda bu sefer biz uzaylı oluyoruz. Tempest adında bir uzay gemisi ile yolculuk yapacağımız oyunda Andromeda galaksisine gidiyoruz.

 • Little Nightmares – (PC, PS4,Xbox One)

Seni çocukluk korkularınla yüzleştirecek tuhaflıklarla dolu karanlık bir hikaye olan Little Nightmares’e bırak kendini! Six’in Ağız’dan kaçmasına yardım et – burası, mideye indirecekleri bir sonraki avın peşinde olan ruhların yaşadığı engin, gizemli bir kanaldır…

 

 

 • Sonic Mania – (PC, PS4, Xbox One)

Sonic Mania, bize o oynadığımız eski 2d sonic oyunlarını hatırlatacağa benziyor . Oyunun trailerinden gördüğümüz kadarıyla

 

 • Overkill’s The Walking Dead – (PC, PS4, Xbox One)

Kirkman yaptığı açıklamada; “Oyun kesinlikle PayDay gibi olacak, tabi ki çok daha büyük bir harita ile. PayDay çevirimiçi co-op bir oyun değil mi? Evet. O zaman yeni oyunda aynı yolu takip edecek. Bu iyi bir haber,” dedi.

 

 • Berserk (Omega Force IP)

Famitsu taramalarında ortaya çıkan görsellere göre, tıpkı baz aldığı manga/anime gibi Berserk’in oyunu da şiddet öğelerinden ve büyük çarpışmalardan taviz vermeyecek gibi görünüyor.

 • Project Sonic 2017 – (PC, PS4, Xbox One)

Oyun hakkında pek bir bilgi çıkmasada tanıtım videosunda gördüğümüz kadarıyla oyunun 3d olmasını bekliyoruz.

 

 • Warhammer 40,000: Dawn of War III – (PC)

Birbiriyle savaşan üç grup arasındaki vahşi bir savaşa katılın Dawn of War III’te Acheron’un gizemli dünyasında yıkıcı bir silah bulunduğunda düşmanlarınızla yüzleşmekten başka seçeneğiniz kalmayacak.

 • Vampyr – (PC, PS4, Xbox One)

Aksiyon-RPG olarak tasarlanan oyun birinci dünya savaşının hemen sonrasında geçiyor. 1900’lü yılların başında İspanyol gribi ve Birinci Dünya Savaşı sebebiyle darmadağın olmuş Londra’da geçecek olan oyunda bir vampiri yöneteceğiz. Oyundaki kahramanımız İspanyol gribi taşıyan bir hastası tarafından ısırıldıktan sonra doğaüstü güçlere sahip bir kan emici haline dönüşüyor.

 • Henüz ismi belli olmayan bir Need for Speed oyunu
 • Henüz ismi belli olmayan Telltale Games yapımı bir oyun
 • ToeJam and Earl: Back in the Groove – (PC)

Atılan yeni hediyeler büyük bir yığın, dünyalılar, ve yepyeni bir işbirliği ile oyun bir ve iki en iyi özelliklerinden bir mash-op modu kanala geri döndü.

 • Them’s Fightin’ Herds – (PC)

Them’s Fightin’ Herds gayet de My Little Pony‘e benziyor. Dört ayaklı sevimli canlılarla dolu. Oynanış görüntüleri de hoş duruyor. My Little Pony sevenlerin ilgisini çekecektir kesinlikle.

 • The Legend of Zelda: Breath of the Wild – (WiiU)

 

Atmosfer olarak her zaman olduğu gibi oldukça doyurucu olan yapımın görsel tarafı da bir hayli kuvvetli duruyor. Uçsuz bucaksız ovalar, yemyeşil ormanlar, kurak araziler ve o alıştığımız Zelda yapılarını bu yeni oyunda da göreceğiz.

 • The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd – (PC)

Her zaman JRPG serisi tabanlı en büyük, en uzun ve en ayrıntılı titizlikle dön biri olarak selamladı, devam eden Yollar destan bu ilk bölüm hızlı bir şekilde tüm 30+ yıl kendi tarihinin Ys geliştirici Nihon Falcom en popüler ve en çok satan olmamız ne için hazırlıyor.

 • Smash + Grab – (PC)

SMASH+GRAB kurumsal bir kentsel kalite kontrol dışarı içinde yağma için gelecekteki savaş çeteleri, silah ve rezalet bir yeraltı yarışma.

 • Scalebound – (PC, Xbox One)

Co-op tabanlı bir boss dövüşünün gösteren videoda Platinum Games’in kendi deyimleri ile bugüne kadar tasarladıkları en büyük boss dövüşünü görüyoruz. İyi seyirler!

 • Pyre – (PC, PS4)

 

 • Prey – (PC, PS4, Xbox One)

Uzay istasyonu 2032 yılında ay yörüngesinde. İnsanlığı sonsuza kadar değiştirmek amaçlı bir deney temel konu vardır ama bir şeyler çok yanlış gitti. Uzay istasyonu düşman uzaylılar tarafından istila edildi ve şimdi av oldu.

 

 

 

 

 

 • Insurgency: Sandstorm – (PC, PS4, Xbox One)

İnsurgency Sandstorm, İnsurgency ucuz bir Co:op oyun olmasına rağmen birçok kişi tarafından sevilen bir  FPS oyunudur. İnsurgency sandstorm,  insurgency hayranları tarafından sevilecek bir oyuna benziyor.

 • Injustice 2 – (PS4, Xbox One)

İlk oyun Injustice: Gods Among Us olarak adlandırılmıştı ve fantastik dövüş oyunu olarak raflardaki yerini almıştı. Batman, The Joker vb. birçok bilinen karakteri de barındıran oyun genç yaştaki oyuncu kitlesi tarafından beğeni toplayıp başarı sağlayınca ikinci oyun da pek gecikmedi.

 

 

 • Hand of Fate 2 – (PC)

Deckbuilding yaşam için 2 Kaderin Elinde döndürür.

 • Gran turismo Sport – (PS4)

Başından itibaren bu oyun, fizik tabanlı modelleme, ses simülasyonları ve Manzaralar fotoğraf modu gibi son teknolojileri kullanma açısından en büyük işlerimizden biri oldu. Bu özellikleri yeni bir Spor moduyla birleştirerek, gerçek bir yarış oyununun nasıl olması gerektiğini gösterip rekabetçi bir oyun tecrübesi sunuyoruz. Paylaştığımız her yeni oynanış görüntüsünün ardından aldığımız tepkiler de bizi naçizane heyecanlandırıyor.

 • Frostpunk – (PC)

Bu kez tamamen donmuş, insanların hayatta kalmak için buhar teknolojisine bel bağladığı bir dünyada geçiyor oyunumuz. Ama “hayatta kalmak” artık sadece yiyecek ve barınak bulmak manasına gelmiyor. Belki de evrim geçirmeli, daha az insansı olan bir şeye dönüşmeliyiz? Yoksa insanlığınıza ve ahlak kurallarınıza sıkı sıkıya bağlı kalmayı mı yeğlersiniz? Hakkında daha fazla bilgi verilmeyen Frostpunk aşağı yukarı bu konu etrafında şekillenecek gibi görünüyor.

 

 

 • Crash Bandicoot Remastered Collection – (PS4)

O Ps1 de oynadığımız Crash Geri dönüyor. Bu sefer ama bu sefer Ps1’ de oyun ilk çıktığı dönem bir anda zirveye çıkmıştı acaba yeni oyunda ne olacak merakla bekliyoruz.

 • Call of Cthulhu – (PC, PS4, Xbox One)

Dark Corners of Duty yoğun aksiyon ve macera öğeleri bir araya getiren ilk  korku oyunu.

 

2017’de çıkacağını bildiğimiz oyunlar bunlar.. Takipte Kalın

www.mrcoolice.net

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.